Jaką lekcję biologii zapamiętałem najbardziej? – klasa 2 gim.

Witaj! Pewnie jesteś ciekawy, jakie lekcje zapamiętali uczniowie klas drugich. Oto one 🙂 Wypowiedzi uczniów z klas 1 znajdziesz TUTAJ.

Zamieszczam kolejne wypowiedzi uczniów na temat tego, jaką lekcję biologii zapamiętali w danym roku szkolnym. W tym poście są odpowiedzi uczniów z klas 2 gimnazjum. Materiał dotyczył anatomii i fizjologii człowieka. Pojedyncze zdjęcia mają na celu w jakimś stopniu pokazać te zapamiętane lekcje.

rok szkolny 2014/2015 kl. 2

Najbardziej zapamiętałem lekcję, gdy Szymon i Marcelina przedstawiali swoją grę [o układzie pokarmowym].

Najbardziej zapamiętałam lekcję, podczas której graliśmy w grę przygotowaną przez Marcelinę i Szymona.

Zapamiętałam najbardziej lekcję, kiedy graliśmy w grę i odpowiadaliśmy na pytania [o układzie pokarmowym], a także lekcję o układzie odpornościowym.

Lekcję, której tematem były choroby układu pokarmowego. Lekcja była ciekawa, ponieważ klasa zadawała dużo pytań, a na koniec  lekcji była kartkówka.

Najbardziej zapamiętałam lekcję o częściach szkieletu człowieka, na której tworzyliśmy szkielet, kolorowaliśmy odpowiednio wybrane kości oraz składaliśmy go. Inną lekcją, jaką zapamiętałam była lekcja o budowie ucha.

Papierowy model szkieletu
Papierowy model szkieletu

Lekcje o słuchu były ciekawe. Te rysunki z budową ucha były ciekawym sposobem przyswojenia sobie wiedzy. Również lekcje o wzroku zapadły mi w pamięć. Fajnie było pracować z modelem oka. Trójwymiarowe formy ułatwiają poznawanie różnych rzeczy.

Najbardziej zapamiętałam lekcję o częściach szkieletu. Kiedy poznawaliśmy kości i ich połączenia na podstawie kolorowego modelu kościotrupa, którego sami zrobiliśmy (co prawda w domu). Lekcja o budowie ucha również zapadła mi w pamięć, była niedawno, więc nie zdążyłam o niej zapomnieć. Jednak z pewnością zapamiętam sklejanie modelu ucha.

Papierowy model ucha
Papierowy model ucha

Najbardziej zapamiętałem i najbardziej podobała mi się lekcja o hormonach. Może dlatego, że było w miarę niewiele informacji i wystarczyło zrozumieć ich działanie.

Najbardziej o paleniu papierosów i o pierwszej pomocy przy oparzeniach skóry.

Najbardziej zapamiętam lekcję o wpływie palenia na zdrowie człowieka.

https://i2.wp.com/www.arvindguptatoys.com/arvindgupta/toys/Smokingkills01.jpg
Ilustracja z doświadczenia o szkodliwym wpływie papierosów, które przeprowadzaliśmy na lekcji. Ze strony: http://www.arvindguptatoys.com/arvindgupta/toys/Smokingkills01.jpg

Najbardziej zapamiętam lekcję dotyczącą układu nerwowego.

Najbardziej i najlepiej zapamiętałem pierwszą lekcję o układzie nerwowym. Były rysunki, ciekawa prezentacja oraz rozmowa z uczniami na ten temat. Fajne były też doświadczenia z paleniem papierosów.

Sprawdzian z układu nerwowego.

rok szkolny 2105/2016 kl.2

Zapamiętałem lekcję o sercu, ponieważ był na niej model serca.

Pamiętam lekcję o kościach człowieka.

Zapamiętałem lekcję z układu oddechowego, kiedy sprawdzaliśmy, jak szkodliwe są papierosy. Poza tym podobało mi się doświadczenie z wykrywaniem plamki ślepej w oku.

Zapamiętałem lekcję z modelami płuc.

Najbardziej zapamiętałem lekcję o układzie oddechowym.

Najbardziej zapamiętałam lekcję, na której oglądaliśmy film, a później pracowaliśmy z obrazem, gdzie organizm człowieka był przedstawiony za pomocą maszyny.

Człowiek jako wielki zakład przemysłowy
Człowiek jako wielki zakład przemysłowy

Najbardziej z pamięci pozostała mi lekcja, na której omawialiśmy obraz, dzieło, przedstawiające układ pokarmowy, ale w nieoczywistej formie.

Zapamiętałam lekcję, na której pani pokazywała film o krwinkach i lekcję, na której brała pani do tablicy na plusy, w formie powtórzenia.

Najlepiej zapamiętałem lekcję o układzie krwionośnym, ponieważ lekcja bardzo ciekawa, przydała się później.

Najbardziej zapamiętałam lekcję biologii, na której była mowa o układzie krwionośnym i krwinkach, układzie nerwowym, mięśniowym oraz szkieletowym. Były to ciekawe lekcje.

Uważam, że w tym roku robiliśmy mniej doświadczeń, ale mimo tego lekcje były bardzo ciekawe i przydatne; rozmawialiśmy o budowie ciała człowieka, co było bardzo interesujące, nigdy mi się nie nudziło. Mieliśmy dużo ciekawych ćwiczeń na modelach, które bardzo pomagały w nauce. Tabelki i schematy rysowane przez Panią były bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli ktoś jest wzrokowcem. Lekcje prowadzone są bardzo ciekawie 🙂

Schematy z uczniowskiego zeszytu
Schematy z uczniowskiego zeszytu

A ty jaką lekcję biologii zapamiętałeś dotychczas najbardziej? 🙂 Podziel się w komentarzu.

BDziublińska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s